Kobieca Drużyna Pożarnicza OSP Osiny zwyciężyła w Powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych!

Do rywalizacji na Stadionie Miejskim w Starachowicach przystąpiły dwie drużyny kobiece z jednostek OSP Osiny i Mirzec. Mimo małej ilości startujących ekip walka była wyjątkowo zacięta. Rozegrano dwie konkurencje: sztafetę z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. O wygranej zawodniczek z Osin zadecydowało zaledwie 0,33 sekundy! Przewaga mogłaby być większa jednak złote medalistki nie miały okazji do treningu „z wodą”. Nadrobiły to jednak doświadczeniem zdobytym na poprzednich zawodach rozegranych w 2012 roku (wówczas wywalczyły drugie miejsce – przyp. red.)

Wyniki punktowe drużyn kobiecych:

1. miejsce KDP Osiny z wynikiem 134,78 punktów,
2. miejsce KDP Mirzec z wynikiem 135,11 punktów.

Mistrzynie powiatu wystąpiły w składzie: Agnieszka Bielecka, Izabela Stompór, Iwona Caban, Katarzyna Wyrzykowska, Katarzyna Ankurowska, Agata Bąk, Małgorzata Bąk i Paulina Pawelec. Rolę mechanika pełnił Marcin Driański.

Niedzielne zwycięstwo dało strażaczkom z Osin prawo udziału w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 7 września na stadionie Lechii w Strawczynie k. Kielc. Mimo, że będzie to ich debiutancki start na imprezie tej rangi to z pewnością powalczą o wysokie miejsce.

Więcej zdjęć

Źródło: własne, KP PSP w Starachowicach