Akcja zbierania podpisów pod projektem zmiany Ustawy o ochronie przeciwpożarowej zakończyła się sukcesem. 20 listopada Komitet Inicjatywy Ustawodawczej działający przy OSP Ustronie Morskie stwierdził, że liczba osób popierających akcję przekroczyła wymagane 100 tysięcy.

Jak podaje strona internetowa www.osp.ustronie-morskie.pl: "W związku z deklaracją Pani Teresy Piotrowskiej – Minister Spraw Wewnętrznych o podjęciu działań w zakresie przyjęcia ścieżki poselskiej dla przedmiotowej inicjatywy ustawodawczej, Komitet postanowił o nie wnoszeniu zebranych podpisów poparcia do Marszałka Sejmu w formie inicjatywy obywatelskiej, lecz przekazanie ich Pani Minister, jako mandat zaufania dla podjęcia się szybszego rozwiązania sprawy strażaków ochotników poszkodowanych w akcjach ratowniczych i ćwiczeniach."

25 listopada Minister Teresa Piotrowska spotkała się z poselskim zespołem strażaków ws. proponowanych zmian w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej.

Wspomniany projekt zmian zakłada przyznanie strażakom ochotnikom, którzy podczas akcji ratowniczej lub ćwiczeń doznają uszczerbku na zdrowiu zasiłków chorobowych i świadczeń rehabilitacyjnych na okres niezdolności do pracy.

Źródło: OSP Ustronie Morskiej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych