7 marca druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach podsumowali poprzedni rok.

Walne zebranie sprawozdawcze rozpoczęło się od wręczanie odznak za wysługę lat. Odznaczeni druhowie: Stefan Różalski – 70 lat w OSP, Jacek Kosno – 20 lat w OSP, Paweł Kwapisz – 10 lat w OSP, Marcin Pastuszka – 10 lat w OSP, Krzysztof Turek – 20 lat w OSP.

Obecni na spotkaniu byli zaproszeni goście: Wójt Bogusław Nowak, Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Seweryn, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Tadeusz Sobczyk, Naczelnik Wydziału Operacyjnego KP PSP mł. Bryg. Janusz Tasak, Komendand Gminny OSP Paweł Staszałek, sołtys Osin Roman Stompór oraz radny Jan Zawisza.

OSP Osiny liczy 26 członków zwyczajnych i 8 honorowych. W 2014 roku strażacy brali udział w 22 akcjach: 8 pożarach, 10 miejscowych zagrożeniach, 4 wyjazdach gospodarczych (pompowanie wody na zlecenie Wójta) i raz uczestniczyli w ćwiczeniach. Dwukrotnie interweniowali poza terenem gminy Mirzec (Mirów Nowy i gmina Pawłów). W jednostce funkcjonuje Kobieca Drużyna Pożarnicza, oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Miniony rok był pełen sukcesów sportowych. Rozegrane w czerwcu powiatowe zawody MDP przyniosły drugie miejsce w kategorii chłopców zaś dziewczęca MDP wywalczyła 5 lokatę. We wrześniu KDP pożarnicza osiągnęła największy od lat sukces wygrywając zawody powiatowe a następnie zajmując 7 miejsce na zawodach wojewódzkich. Wywalczone miejsca pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

W kasie jednostki na koniec roku sprawozdawczego znajdowało się 2779,99 zł, na koncie 1054,03 zł, razem 3834,02 zł.

W poprzednim roku OSP Osiny zakupiło następujący sprzęt: buty specjalne bojowe – 4 pary, hełm strażacki – 5 szt., wąż W52 1 szt., wąż W25 – 1 szt., wąż W75 – 1 szt., prądownica Turbo 52 – 1 szt., sygnalizator bezruchu – 1 szt., redukcja hydrantowa – 2 szt., tłumica – 1 szt, rękawice gumowe – 3 pary, pompa szlamowa WT30X – 1 szt. Budynek remizy wzbogacił się o nowe okna i drzwi wejściowe we frontowej części. Druhowie w ramach prac społecznych wykonali porządkowanie terenu wokół siedziby OSP oraz dokończyli remont świetlicy. W 2015 planowany jest remont garażu i wymiana okien z tyłu remizy.

Obecny na spotkaniu Wójt Bogusław Nowak podziękował druhom za ich dotychczasową służbę podkreślając ich duży wkład w poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Przedstawiciel KP PSP mł. Bryg. Janusz Tasak przedstawił statystyki zdarzeń na terenie powiatu i Gminy Mirzec w ubiegłym roku oraz poinformował o planowanych na 2015 zawodach sportowo-pożarniczych.

Obecni na zebraniu, na wniosek Komisji Rewizyjnej, jednogłośnie udzielili zarządowi OSP Osiny absolutorium.

Dzisiaj jest: Niedziela
20 Sierpnia 2017