Jednostka OSP Osiny została wyposażona w usługę alarmowania na telefony komórkowe.

Rozwiązanie to jest coraz powszechniej stosowane w całym kraju. ­Jego działanie sprowadza się do jednoczesnego dzwonienia na telefony strażaków w momencie gdy zostanie uruchomiona syrena w remizie. Takie działanie jest szczególnie przydatne w nocy kiedy nie zawsze można usłyszeć syrenę oraz w niesprzyjającej pogodzie gdy np. silny wiatr zakłóca dźwięk syreny.

Działanie systemu pokazuje ten film: https://www.youtube.com/watch?v=O1Ezjluhf3M

Dodatkową zaletą systemu jest możliwość uruchomienia tzw. cichego alarmu. Jeśli zabraknie prądu w budynku remizy dyżurny PSK lub jeden z wyznaczonych do tego druhów może uruchomić alarmowanie strażaków bez uruchamiania syreny.

Usługę dostarcza serwis alarmowanie.pl.

Środki na zakup terminala pochodziły z dotacji celowej KSRG.