12771546 789120837886440 6776697357554915815 oW sobotni wieczór 19 marca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze OSP OSINY.

Po raz pierwszy od kilku lat jego miejscem była remiza gdzie druhowie nakładem własnej pracy i środków gruntownie wyremontowali jedno z pomieszczeń przeznaczając je na salę zebrań
Na zebranie przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, członek zarządu powiatowego ZOSP RP Tadeusz Sobczyk, naczelnik wydziału prewencji KP PSP w Starachowicach kpt. Marcin Nyga.

Zebranie rozpoczęło się od minuty ciszy poświęconej zmarłym w ubiegłym roku druhom a przede wszystkim Prezesowi Zarządu Gminnego OSP Bogusławowi Nowakowi.

Następnie Prezes Jacek Kosno przedstawił sprawozdanie z działalności w minionym roku. Jednostka OSP Osiny 17 razy uczestniczyła w akcjach ratowniczych – 12 pożarach i 5 miejscowych zagrożeniach. Raz działała poza terenem gminy udzielając pomocy poszkodowanej w kolizji drogowej niedaleko Wierzbicy.
Pozyskano następujące wyposażenie: piłę do betonu i stali, prądownicę pianową, zasysacz, terminal do powiadamiania telefonicznego, środek pianotwórczy oraz cały szereg drobniejszego wyposażenia.
W garażu została zamontowana nowa brama otwierana przy pomocy pilota. Jednostka liczy 34 członków w tym 26 zwyczajnych i 8 honorowych wśród których są dwie kobiety.
W ramach prac społecznych druhowie wyremontowali korytarz na parterze budynku (środki na materiały zostały pozyskane z programu Inicjatyw Lokalnych), zdemontowali starą bramę garażową oraz przygotowali miejsce na montaż nowej. Na bieżąco prowadzili prace konserwacyjne i porządkowe wokół siedziby OSP.

W trakcie zebrania w szeregi druhów zostało przyjętych dwóch nowych członków – sołtys Osin Roman Stompór oraz Roman Sobczyk.

Punktem kulminacyjnym spotkania były wybory zarządu oraz komisji rewizyjnej. Obecni na spotkaniu jednogłośnie przyjęli nowy zarząd w składzie:
Prezes – Krzysztof Turek
Wiceprezes – Marcin Driański
Naczelnik – Paweł Kwapisz
Skarbnik – Agnieszka Bielecka
Gospodarz – Marcin Gibała
Sekretarz – Jarosław Dudek

Komisja rewizyjna została wybrana w składzie:
Przewodniczący – Roman Stompór
Sekretarz – Roman Sobczyk
Członek – Paweł Marczak

Przed nowym zarządem stoi wiele wyzwań. Priorytetem będzie gruntowny remont garażu obejmujący m.in. obniżenie podłoża co umożliwi zamontowanie na jednym z samochodów działka wodnego (obecnie nie mieści się w pomieszczeniu). Środki na ten cel zostały zapisane w tegorocznym budżecie Gminy. Remontu wymaga jednak cały budynek osińskiej remizy. Obecny na zebraniu Wójt zadeklarował chęć współpracy i szukania środków na ten cel. Całościowy remont jest jednak mało prawdopodobny. Bardziej realna jest odnowa budynku metodą małych kroków. Wydaje się jednak, że najważniejszym zadaniem będzie pozyskiwanie nowych członków i utrzymywanie gotowości bojowej na dotychczasowym wysokim poziomie.