Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najnowsze artykuły

2/2017 Pożar traw

Dodany 05/03/2017, 09:33 przez admin

Rozlicz PIT za 2016 rok - przekaż...

Dodany 01/02/2017, 00:00 przez admin

1/2017 Pożar poddasza

Dodany 29/01/2017, 13:53 przez admin

Polecane strony

 
 
 
 
 trawy
 
 
www.czerwonesamochody.com

Licznik odwiedzin

licznik odwiedzin strony

Zdarzenia

Pożary: 2

Miejscowe zagr.: 0

Fałszywe: 0

2017: 2

2016: 14

 

Szukaj

Początek nowego roku to czas podsumowań i planów. Co wydarzyło się w życiu Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach w 2013 roku?

Działalność ratownicza

Pierwsza połowa 2013 roku upłynęła dość spokojnie. Z powodu wyjątkowo szybkiego wzrostu roślin nie było wiosennej fali pożarów traw. To, czego uniknęliśmy wiosną przyszło latem i jesienią. Pożary łąk i nieużytków były powodem 6 interwencji w drugim półroczu. Patrząc z perspektywy całego roku uniknęliśmy również większych pożarów lasów.

W sumie czterokrotnie byliśmy wzywani do pożarów w gospodarstwach. Na początku roku dwa razy paliły się sadze w kominie (w Osinach i Trębowcu). W okresie świąt Bożego Narodzenia również dwukrotnie wyjeżdżaliśmy do pożarów stodół. [1] [2]

Tuż po Świętach zadysponowano nas do jedynego w tym roku wypadku samochodowego.

Dwukrotnie OSP Osiny zabezpieczało imprezy na terenie wsi – festyn w szkole oraz sobótkę.

Miniony rok można uznać za dość spokojny. Porównując go do 2012 r. zmniejszeniu uległa liczba interwencji – z 29 do 22.

Zawody MDP

30 czerwca 2013 r. po raz pierwszy rozegrano gminne zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Jako jedną z dwóch jednostek Osiny reprezentowała zarówno drużyna dziewczęca jak i chłopięca. Bezkonkurencyjne okazały się osińskie strażaczki, które pewnie wygrały zawody. Słabiej spisali się chłopcy, którzy zajęli dopiero 7 miejsce. Więcej o zawodach MDP.

Pozyskanie GCBM Jelcz 315 6/32

Kilka lat starań o pozyskanie ciężkiego samochodu gaśniczego w tym roku przyniosło skutek. OSP Osiny otrzymało GCBA Jelcz 315 6/32. Pojazd ostatnio służył w jednostce OSP Starachowice os. Michałów. Na swoim wyposażeniu posiada zbiornik o poj. 6 000 litrów wody, armaturę wodną i autopompę o wydajności 3200 litrów/min. Więcej o samochodzie

Pozyskanie narzędzi hydraulicznych

W ramach dostosowywania wyposażenia OSP do obowiązujących standardów pozyskano zestaw narzędzi hydraulicznych marki Weber. Sprzęt będzie używany m.in. w akcjach ratowniczych w następstwie wypadków drogowych.

Remont GLBM Ford Transit

Pozyskanie GCBA Jelcz pozwoliło na remont mniejszego z posiadanych przez jednostkę pojazdów – GLBM Ford Transit. W samochodzie przebudowano wnętrze dostosowując go do zamontowana narzędzi hydraulicznych i sprzętu medycznego. Zbiornik wodny został zmniejszony z 1000 do 600 litrów.

Remont sali

Przez cały ubiegły rok prowadzony był remont świetlicy znajdującej się w remizie. Wymieniono instalację elektryczną, oświetlenie, na ścianach położono nowy tynk i pomalowano. Na podłodze zostały ułożone płytki.

W bierzącym roku planowany jest remont garażu oraz wymiana okien w remizie. Na te cele zostały już zabezpieczone pieniądze w budzecie Gminy.

Share

Kalendarium


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec

Pogoda

Oficjalny profil1% dla OSP OSINY

1% podatku dla

OSP OSINY

KRS: 0000 116 212

CEL SZCZEGÓŁOWY: OSP OSINY,

OSINY 10,

27-220 MIRZEC

Ostrzeżenia pogodowe