Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najnowsze artykuły

2/2017 Pożar traw

Dodany 05/03/2017, 09:33 przez admin

Rozlicz PIT za 2016 rok - przekaż...

Dodany 01/02/2017, 00:00 przez admin

1/2017 Pożar poddasza

Dodany 29/01/2017, 13:53 przez admin

Polecane strony

 
 
 
 
 trawy
 
 
www.czerwonesamochody.com

Licznik odwiedzin

licznik odwiedzin strony

Zdarzenia

Pożary: 2

Miejscowe zagr.: 0

Fałszywe: 0

2017: 2

2016: 14

 

Szukaj

   W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas nosi przy sobie telefon komórkowy. Za pomocą prostego skrótu I.C.E ułatwimy służbom powiadomienie naszych bliskich o tym, że mieliśmy wypadek i pomożemy uzyskać informacje o przyjmowanych przez nas lekach.

 

   I.C.E.lub ICE(ang.In Case of Emergencypol.w nagłym wypadku) – skrót informujący ratowników, kogo powinni powiadomić w razie nagłego wypadku. Najczęściej używany jest jako oznaczenie osoby do której ratownicy powinni w pierwszej kolejności zadzwonić np. I.C.E. Mama, I.C.E. Tomek. Jeśli powinno zostać poinformowane więcej osób należy zapisać je odpowiednio: I.C.E 1 Mama, I.C.E 2 Tomek itd. Oznaczenie kontaktów z telefonu w taki sposób pozwoli nie tylko na szybkie poinformowanie najbliższych nam osób o wypadku ale również pomoże ratownikom uzyskać informacje np. o lekach jakie przyjmujemy lub alergiach. Takie informacje mogą okazać się bezcenne.

   Bardzo pomocna jest też Karta I.C.E.. Występuje w wielu wariantach, w zależności od podmiotu, który ją rozprowadza. Częścią wspólną dla wszystkich jest lista numerów osób, które mają być informowane w pierwszej kolejności (odpowiednik kotaktów I.C.E 1, I.C.E 2 w telefonie). Z drugiej strony Karty często znajdują się informacje o grupie krwi, lekach i alergiach. Kartę powinno się nosić razem z dokumentami, tak aby była łatwo dostępna. Jest bardziej praktyczna od kontaktów w telefonie, bo można z niej korzystać gdy wyczerpie się bateria czy zostanie zamoczona.

   Karty wydaje m.in. Polski Czerwony Krzyż. Można je również kupić na portalach aukcyjnych. W praktyce wystarczy zwykła kartka papieru wielkości dowodu osobistego, z wpisanymi najważniejszymi informacjami (numery tel, grupa krwi, przyjmowane leki, alergie itp.) i zalaminowana przeźroczystą taśmą.

   Karta I.C.E lub numery I.C.E. W telefonie to dwa bardzo proste sposoby na poprawę naszego bezpieczeństwa. Nie zwlekaj! Już teraz oznacz najważniejsze osoby na liście kontaktów telefonu!

Share

Kalendarium


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec

Pogoda

Oficjalny profil1% dla OSP OSINY

1% podatku dla

OSP OSINY

KRS: 0000 116 212

CEL SZCZEGÓŁOWY: OSP OSINY,

OSINY 10,

27-220 MIRZEC

Ostrzeżenia pogodowe