Już drugi raz z rzędu Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze jednostek OSP Gminy Mirzec zmierzyły się w zawodach sportowo-pożarniczych.

Na starcie stanęło 7 ekip chłopięcych i 4 dziewczęce złożone z zawodników w wieku od 10 do 16 lat. Areną tegorocznych zmagań było szkolne boisko w Gadce.

Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach: sztafecie z przeszkodami oraz tzw. rozwinięciu bojowym. Każdy ze startujących zawodników miał przypisane zadanie do wykonania w poszczególnej konkurencji. Podczas biegu sztafetowego trzeba było m.in. pokonać drabinę, przeskoczyć płotek, przejść pod poprzeczką oraz jak najszybciej połączyć rozdzielacz, dwa węże oraz prądownicę. Rozwinięcie bojowe polega na zbudowaniu linii z 4 odcinków węża W-52, nalaniu odpowiedniej ilości wody do tarczy a następnie na ułożeniu na podeście sprzętu strażackiego zgodnie z rysunkami i prawidłowym wykonaniu węzłów na linkach.

Do oceny końcowej zalicza się łączny wynik punktowy uzyskany w obu konkurencjach z uwzględnieniem średniej wieku drużyny (im mniejsza tym lepiej) i ewentualnych punktów karnych.

Po zsumowaniu wyników zwycięzcami okazała się chłopięca drużyna z Tychowa Starego i dziewczęca z Mirca. Oprócz pucharów trzy najlepsze reprezentacje otrzymały nagrody pieniężne 200, 300 i 400 zł. Pozostali odebrali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Wszystkie ekipy wykazały się ogromną wolą walki. Różnice punktowe między poszczególnymi drużynami w wielu przypadkach były minimalne.

Zawody rozegrane w Dzień Dziecka można nazwać treningiem przed zawodami powiatowymi MDP, które odbędą się 8 czerwca na stadionie w Starachowicach. Początek rywalizacji o godzinie 9.

Klasyfikacja końcowa zawodów w Gadce:

Drużyny dziewcząt
I miejsce - OSP Mirzec z wynikiem 1002,7 pkt
II miejsce - OSP Jagodne z wynikiem 982,3 pkt
III miejsce - OSP Gadka z wynikiem 964,9 pkt
IV miejsce - OSP Osiny z wynikiem 964,1 pkt

Drużyny chłopców
I miejsce - OSP Tychów Stary z wynikiem 1046 pkt
II miejsce - OSP Mirzec z wynikiem 1016 pkt
III miejsce - OSP Trębowiec z wynikiem 1012,8 pkt
IV miejsce - OSP Jagodne z wynikiem 1009,7 pkt
V miejsce - OSP Tychów Nowy z wynikiem 998,1 pkt