W najbliższą niedzielę, 31 sierpnia jednostki OSP z powiatu starachowickiego zmierzą się w zawodach sportowo-pożarniczych.

Poprzednie zawody sportowo-pożarnicze rozegrane we wrześniu 2012 zakończyły się dużym sukcesem dla kobiecej drużyny pożarniczej z Osin jakim było zajęcie drugiego miejsca w swoim debiutanckim starcie. W niedzielę obecne wicemistrzynie powiatu powalczą o jeszcze lepszy rezultat.

Dwa lata temu męska drużyna OSP Osiny wywalczyła piąte miejsce. Do podium zabrakło zaledwie 0,9 sekundy.

Rywalizacja odbywa się w dwóch konkurencjach: ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie z przeszkodami. Pierwsza polega na jak najszybszym zbudowaniu linii ssawnej do motopompy a następnie strąceniu pachołków i obróceniu tarczy za pomocą wody podanej z dwóch linii gaśniczych. Bierze w niej udział ośmiu zawodników. W drugiej konkurencji zespoły muszą jak najszybciej pokonać tor przeszkód składający się z m.in. z rowu o szerokości 2 metrów, ściany czy równoważni. O zajętym miejscu decyduje suma łącznego czas wykonania obu zadań, oraz ewentualnych punktów karnych za błędy.

Do rywalizacji przystąpi ponad 20 drużyn męskich i najprawdopodobniej 3 żeńskie. Ochotniczą Straż Pożarną w Osinach będą reprezentowały dwa zespoły. Zawody rozpoczną się o godzinie 9 na Stadionie Miejskim w Starachowicach.