Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najnowsze artykuły

2/2017 Pożar traw

Dodany 05/03/2017, 09:33 przez admin

Rozlicz PIT za 2016 rok - przekaż...

Dodany 01/02/2017, 00:00 przez admin

1/2017 Pożar poddasza

Dodany 29/01/2017, 13:53 przez admin

Polecane strony

 
 
 
 
 trawy
 
 
www.czerwonesamochody.com

Licznik odwiedzin

licznik odwiedzin strony

Zdarzenia

Pożary: 2

Miejscowe zagr.: 0

Fałszywe: 0

2017: 2

2016: 14

 

Szukaj

 Gaśnica to „urządzenie” służące do gaszenia pożarów, zaliczana do podstawowego sprzętu gaśniczego. Pierwszą gaśnicę skonstruował w 1734 roku niemiecki medyk M. Fuches, który proponował wrzucanie w ogień szklanych pojemników ze słoną wodą.

Czytaj więcej...

W straży pożarnej najczęstszym sposobem kontaktowania się między sobą jest korespondencja radiowa, dzięki której ratownicy mają ciągły kontakt z dowódcą akcji,  dowódca ze stanowiskiem kierowania itp. W materiale prezentujemy najważniejsze pojęcia, zasady korespondencji oraz ważne kryptonimy stosowane na co dzień podczas działań.

Czytaj więcej...

Kiedy samochód pożarniczy staje się pojazdem uprzywilejowanym jasno określają przepisy o ruchu drogowym. Wóz strażacki jest nim dopiero wtedy gdy ma włączony sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie oraz świetlny o niebieskich światłach błyskowych. Strażacy jadący na samych „błyskach” są zwykłymi użytkownikami drogi.

Czytaj więcej...

 

   Straż pożarna to nie tylko pożary ale coraz częściej zdarzenia medyczne. Zdarza się, że do osoby poszkodowanej zamiast Zespołu Ratownictwa Medycznego przyjeżdża wóz strażacki z strażakami, którzy coraz częściej oprócz posiadanych szkoleń z zakresu KPP mają wykształcenie w zawodzie ratownika medycznego.

Czytaj więcej...


Wraz z rozwojem techniki pożarniczej na szczeblu dowodzenia i kierowania działaniami ratowniczo - gaśniczymi pojawiły się problemy w szybkiej i sprawnej identyfikacji jednostek, pojazdów, czy sprzętu takiego jak łodzie ratownicze, przyczepy, kontenery, czy motopompy. Często dochodzi do sytuacji, kiedy na miejscu zdarzenia pracuje nie jeden, nie dwa, a kilkanaście pojazdów pożarniczych różnego typu, z różnych jednostek.

Czytaj więcej...

Kalendarium


Dzisiaj jest: Poniedziałek
21 Stycznia 2019
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik

Pogoda

Oficjalny profil1% dla OSP OSINY

1% podatku dla

OSP OSINY

KRS: 0000 116 212

CEL SZCZEGÓŁOWY: OSP OSINY,

OSINY 10,

27-220 MIRZEC

Ostrzeżenia pogodowe